BLI EN DEL AV ÄÄNET

 

SÖK TILL STYRELSEN!

Efter en tids paus är det dags att återuppliva Äänet. Därför söker vi nu efter nya styrelsemedlemmar. Det behövs inga förkunskaper bara en vilja att delta och ett engagemang för föreningen. Språkkunskaper kan alltid anpassas och lösas så se detta inte som ett hinder. Då allt styrelsearbete kommer ske genom olika sociala medier och webbplattformar spelar det ingen roll vart du bor . Arbetsuppgifter som förväntas av en styrelseledamot är ungefär följande:

  • Att delta på styrelsemöten en gång i månaden
  • Se över föreningens användning av pengar
  • Arbeta fram strategier för att hitta fler medlemmar
  • Arrangera föreningens årsmöte

Tveka inte att söka, även om du är lite osäker. Ett styrelse uppdrag är alltid roligt och utvecklande! SÖK HÄR

HAE ÄÄNEN HALITUKSEEN!

Äänet on ollut poissa vähän aikaa, mutta nytten taas takaisin. Haluatko olla mukana auttamassa?Tarvitsemme uusia hallitusjäseniä. Sinulla ei tarvitse olla etukäteistietoja halitustyöstä, riitä että sinua kiinnostaa olla mukana. Jos haet sinun työ tulee olemaan seuraavat asiat, kaikki työ tehdään internetin kautta:

  • Pitää hallitus kokouksia yksi kertaa kuukaudessa
  • Seurata yhdistyksen rahankäyttöä
  • kehittää tapoja saada enemmän jäseniä
  • Olla mukana järjestämässä vuosikokouksen

Hae! Hae! Äänet tarvitsee sinua! Hae tästä

 

Äänet styrelseledamot (1)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s